Aktuálne organizujeme

Vzdelávanie

SM systém - individuálne cvičenia na chrbticu - začiatočníci

Pripravovaná realizácia
Termín: November 2021
Miesto: Galanta
Kontakt: tel.: 0907 581 900
Informácie: e-mail: akademials@akademials.sk, akademials@seznam.cz

Cieľ kurzu:

Cieľom tréningového programu je naučiť záujemcov základným  cvikom SM systému. S- stabilizácia M - mobilizácia.  Sú to preventívne kondičné a regeneračné cvičenia SM systém pre začiatočníkov. 

Pravidelné cvičenie odstraňuje bolesti chrbtice vyplývajúce z jednostranného zaťaženia chrbtice, zmierňujú až odstraňujú skoliózu chrbtice, spevňujú svalstvo chrbta, brucha, priečne svaly, svaly krčnej chrbtice, svaly rúk a nôh. 

Celkovo cvičenie vzpriamuje telo, odstraňuje "hrbenie" a spustené plecia, núti držať hlavu, krk a chrbát vzpriamene, odstraňuje ochabnuté svalstvo ramien, stehien, zadku, celkovo  omladzuje telo. 

Záujemcovia sa naučia cviky, ktoré môžu  denne cvičiť doma. Stačí pravidelné cvičenie v rozsahu 10 minút denne a problémy s boľavým chrbtom sú preč.

 

Obsah kurzu:

Čo je to SM systém?
S – stabilizácia
M- mobilizácia chrbtice.
Autorom cvičenia SM systém je pražský lekár neurológ MUDr. Richard Smíšek.
Na čo slúži SM systém?  Liečba bolestí chrbtice, skoliózy chrbtice, výhrezov medzistavcových platničiek.
Prevencia vzniku ochorení chrbtice a celého pohybového aparátu.

Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré kladie optimálny odpor svalstvu, pri ktorom sa posilňujú aj tie najslabšie články svalovej sústavy.
SM systém má za úlohu posilniť oslabené, natiahnuť skrátené a uvoľniť preťažené svalstvo. Pomocou cvičenia sa vybuduje svalový „korzet“, ktorý drží chrbticu vzpriamenú.

„Nechcem korzet plastový, vytvorím si svalový“.

Cvičiť sa dá, na rozdiel od iných cvičení, aj vo fáze akútnych bolestí, počas tehotenstva, pred plánovaným operačným zákrokom na chrbtici alebo bedrových kĺboch, po operačnom zákroku (nastáva rýchlejšia regenerácia).

Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov. Metóda vychádza z toho, že hlavnou príčinou bolestí chrbta je porucha špirálnej stabilizácie chrbtice.
Aj keď sa to zdá neuveriteľné,  pomocou cvičenia SM systém sa dá vyhnúť operáciam platničiek alebo zmierneniu skoliózy.
Cvičiť môžu už 5 ročné deti. Horná veková hranica nie je. 

Viac informácií o cvičení a jeho priaznivých účinkoch na ľudské telo nájdete na www.spiralstabilization.com

 

Termín:

November 2021

Miesto konania:

Galanta

Rôzne:

Cvičenie pre začiatočníkov  sa realizujú   1 až 2x týždenne po 1 hodine.  Po zvládnutí základných cvikov, čo predstavuje cca 10 hod.  individuálnej výučby,  sa môžu cvičenci zaradiť do spoločných cvičení začiatočníkov alebo pokročilých. 

Na cvičenie si treba priniesť  pohodlný cvičebný úbor (tepláky, legíny, tričko). Každý cvičenec  si môže zakúpiť originálne cvičebné gumové lano (originál patentovaný MUDr. Smíšekom) a podložku pre SM systém. Požiadavku na lano a podložku zasielajte v prihláške on-line, príp. na mail. akademials@akademials.sk. Všetci začiatočníci - ktorí chcú chodiť na skupinové alebo individuálne cvičenia,  musia zaslať prihlášku on-line prostredníctvom tohto webu, príp. na mail: akademials@akademials.sk

Cvičiteľka SM systému je zaradená v zozname cvičiteľov www.spiralstabilization.com. 

Prihlásiť sa on-line teraz