Tréningy

SPS (SM) systém - skupinové tréningy preventívne a kondičné pre začiatočníkov

Pripravovaná realizácia
Termín: Marec 2021
Miesto: Galanta
Kontakt: tel.: 0907 581 900
Informácie: e-mail: akademials@akademials.sk, akademials@seznam.cz

Cieľ kurzu:

Cieľom tréningového programu je naučiť záujemcov základným  cvikom SM systému. S- stabilizácia M - mobilizácia.  Sú to preventívne kondičné a regeneračné cvičenia SPS (SM) systému pre začiatočníkov. 

Pravidelné cvičenie odstraňuje bolesti chrbtice vyplývajúce z jednostranného zaťaženia chrbtice, zmierňujú až odstraňujú skoliózu chrbtice, spevňujú svalstvo chrbta, brucha, priečne svaly, svaly krčnej chrbtice, svaly rúk a nôh. vytvárajú vlastný svalový korzet, ktorý drží chrbticu a chrbát. 

Celkovo cvičenie vzpriamuje telo, odstraňuje "hrbenie" a spustené plecia, núti držať hlavu, krk a chrbát vzpriamene, odstraňuje ochabnuté svalstvo ramien, stehien, zadku, celkovo  omladzuje telo. 

Záujemcovia sa naučia cviky, ktoré môžu  denne cvičiť doma. Stačí pravidelné cvičenie v rozsahu 10 - 15 minút denne a problémy s boľavým chrbtom prestanú.

Obsah kurzu:

Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré kladie optimálny odpor svalstvu, pri ktorom sa posilňujú aj tie najslabšie články svalovej sústavy.
SM systém má za úlohu posilniť oslabené, natiahnuť skrátené a uvoľniť preťažené svalstvo. Pomocou cvičenia sa vybuduje svalový „korzet“, ktorý drží chrbticu vzpriamenú.

„Nechcem korzet plastový, vytvorím si svalový“.

Cvičiť sa dá, na rozdiel od iných cvičení, aj vo fáze akútnych bolestí, počas tehotenstva, pred plánovaným operačným zákrokom na chrbtici alebo bedrových kĺboch, po operačnom zákroku (nastáva rýchlejšia regenerácia).

Cvičenie aktívne zlepšuje funkciu vnútorných orgánov. Metóda vychádza z toho, že hlavnou príčinou bolestí chrbta je porucha špirálnej stabilizácie chrbtice.
Aj keď sa to zdá neuveriteľné,  pomocou cvičenia SM systém sa dá vyhnúť operáciam platničiek alebo zmierneniu skoliózy.
Cvičiť môžu už 5 ročné deti. Horná veková hranica nie je. 

Viac informácií o cvičení a jeho priaznivých účinkoch na ľudské telo nájdete na www.spiralstabilization.com/cz

Termín:

Marec 2021

Miesto konania:

Galanta

Rôzne:

Cvičenie pre začiatočníkov  sa realizujú   1 x týždenne po 1 hodine každý utorok  od 16,30 hod. do 17,30 hod.

Na cvičenie si treba piniesť  pohodlný cvičebný úbor (tepláky, legíny, tričko). Každý cvičenec  si môže zakúpiť originálne cvičebné gumové lano>

(originál patentovaný MUDr. Smíšekom) a podložku pre SM systém. Požiadavku na lano a podložku zasielajte v prihláške on-line, príp. na mail. akademials@akademials.sk. Prihlášku zasielajte on-line prostredníctvom tejto stránky alebo mailom na akademials@akademials.sk

Každý prihlásený záujemca obdrží pozvánku>

Prihlásiť sa on-line teraz